Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
LATVIJAS EKOSKOLA
Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5

Junior Achievement2018/2019. mācību gads


2016/2017. mācību gads


2015/2016. mācību gads


Biznesa pasakas laureāts – Marks Matīss Melnis

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar Latvijas Banku visa mācību gada garumā organizēja finanšu pratības konkursu “Biznesa pasakas” 5.–9. klašu skolēniem. No Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas konkursam tika iesniegtas septiņas pasakas, kuru autori – 5.klases skolēni: Andris Mednis, Adrians Zvans, Betija Neļķe, Bērtulis Štamers, Elīza Vasile, Rihards Skrastiņš, Marks Matīss Melnis.

19. maijā Latvijas Bankas Zelta zālē tika izteikta atzinība labākajiem darbiem no 286 biznesa pasakām, no kurām 19 izpelnījās žūrijas labvēlību un atzinību. Laureātu pulkā arī Marks Matīss Melnis un skolotāja Ieva Križevica, kuri ieguva arī Rīgas Uzņēmumu biedrības un Latvijas Ekonomikas attīstības foruma atzinības, kā arī skolotājai īpaša balva – Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres pateicība.

Pasaku vērtēšanā piedalījās žūrija, kas vērtēja finansiāli drosmīgākās, kā arī uz jaunām idejām vērstās pasakas. Šogad konkursa dalībnieku uzdevums bija sacerēt pasaku par kādu no piedāvātajām tēmām — „Ražotājs ekonomikā”, „Patērētājs ekonomikā” vai „Koksnes resursu izmantošana” — ar laimīgām beigām. Labākos konkursa „Biznesa pasakas” laureātus noteica JA Latvija sadarbības partneru un atbalstītāju žūrija — Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Ekonomikas attīstības forums, Ingmārs Līdaka, Latvijas Valsts meži un Tallink.

Konkursa organizatori lūdza Marka pasaku iestudēt un parādīt konkursa laureātu sumināšanas pasākumā, ko arī drosmīgi apņēmās izdarīt Marks ar klasesbiedriem: Rozi Štameri, Elīnu Puķi, Kristoferu Neļķi, Andri Medni, Gabriēlu Kokinu. Visiem skolēniem pasākuma laikā bija iespēja apmeklēt arī LR Saeimu, apskatīt Aizsardzības pārvaldes tehnikas demonstrējumu.

Paldies visiem 5.klases skolēniem, kas piedalījās un rakstīja savas pirmās biznesa pasakas! Paldies skolēnu vecākiem, klases audzinātājai Santai Šulcai, skolas direktorei Ilzei Briņķei par atbalstu! Liels paldies skolas teātra pulciņa skolotājam Reinim Vējiņam par palīdzību pasakas iestudēšanā!

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas skolotāja
Ieva Križevica

Atzinības un pateicības šeit...

Laureātu saraksts šeit...

Foto galerija šeit...

Vēl foto šeit...


2013./2014.m.g.


JA-YE Latvija Gada pārskats 2013./2014. m.g


Oskara Vīksnas biznesa pasaka "Kurmīšu ģimenes bizness"

Noslēdzies JA-YE Latvija sadarbībā ar Swedbank organizētais konkurss 5.-9. klašu skolēniem „Biznesa pasaku konkurss”. Konkursa mērķis ir rosināt skolēnus apzināties sevi kā nākotnes uzņēmējus, apgūt ekonomiskās likumsakarības, lai skolēni veiksmīgi spētu darboties dažādās ikdienas dzīves situācijās un attīstītu sevī pilsoniskās aktivitātes prasmes.

Šajā mācību gadā kopā tika iesūtītas 260 biznesa pasakas no 34 Latvijas skolām.

Darbus konkursam izvērtēja JA-YE Latvija, Biznesa augstskola Turība, Ingmārs Līdaka, kā arī Latvijas Ekonomikas attīstības forums.

Visi konkursa laureāti ir aicināti uz JA-YE Latvija konkursu apbalvošanas ceremoniju Jauno uzņēmēju dienā 2013, 7. maijā Latvijas Universitātē Lielajā aula plkst. 18.00. Sīkāku informāciju laureāti saņems uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolu pārstāvēja 8.-9.klašu skolēnu seši darbi, no kuriem viens ir iekļuvis laureātu pulkā. Apsveicam 8.klases skolēnu Oskaru Vīksnu ar uzvaru "Biznesa pasaku konkursā" (skolotāji-konsultani: Ieva Križevica, Aldis Brediks)! Paldies Oskara ģimenei par atbalstu!

Žūrijas komisija izvērtēja un piešķīra Oskara biznesa pasakai gan simpātiju balvas, gan arī galveno balvu 5.-6. un 7.-9. klašu grupās.

Lasīt vairāk...

Foto galerija: Konkursa "Biznesa pasaka" apbalvošana
Vairāk foto

Radošāko biznesa pasaku un sociālās vides reklāmas plakātu autori tika sumināti biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija organizētās Jauno uzņēmēju dienas 2014 ietvaros 7.maijā LU Lielā aulā

Biznesa pasaku konkursu JA-YE Latvija rīko jau vairākus gadus, un tā mērķis ir rosināt skolēnus apzināties sevi kā nākotnes uzņēmējus, apgūt ekonomiskās likumsakarības, lai skolēni veiksmīgi spētu darboties dažādās ikdienas dzīves situācijās un attīstītu sevī pilsoniskās aktivitātes prasmes. Šogad konkursam tika iesūtītas 260 pasakas no 34 Latvijas skolām un tās izvērtēja Biznesa augstskolas Turība un Latvijas Ekonomikas un Attīstības foruma pārstāvji, kā arī konkursa ilggadējs krusttēvs LR Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka.

7.-9.klašu grupā šogad uzvarētājs ir Oskars Vīksna no Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 8.klases (skolotāji-konsultani: Ieva Križevica, Aldis Brediks), kurš izveidojis biznesa pasaku animācijas filmas veidā „Tumsas viesnīca”. Uzvarētājs balvā saņēma jūras ceļojumu uz Stokholmu no Tallink Latvija.

Lasīt vēl...2012./2013.m.g.


Ar šo mācību gadu Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola iesaistās Junior Achievment projektā, rosinot un mudinot skolēnus domāt par iespējām pašiem būt uzņēmējiem. Šo iespēju mums ir devusi Aiva Vīksna, kļūstot par šī projekta krustmāti.

Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 15 skolēni 16. oktobrī apmeklēja Rīgā SMU ievadsemināru “Uzņēmējdarbības uzsākšana un mārketings”. Skolēni varēja klātienē iepazīties ar reklāmas profesionāļiem un uzņēmējiem. Sīkāk...

JA–YE Latvija piedāvājums izglītības iestādēm

„Alekša pasaku krājumi” laureātu pulkā

JA-YE Latvija Gada pārskats 2012./2013. m.g.

     

Nākamā stunda 5.-9.kl:
15:50
10. stunda
***********
Nākamā stunda 1.-4.kl:

Stundu saraksts:
1.- 9. klase

Skolas himnas fonogramma

Skolas himnas teksts


Meklēšana ziņu arhīvā